*** Päivitys 9.1.2022: kokeilua jatkettu maaliskuun 2022 loppuun saakka. ***

Omakotiyhdistys on päättänyt kokeiluluontoisesti tarjota Kylätupaa jäsenilleen työtilaksi.

Kylätuvan päädyn tilat ovat olleet tähänkin saakka maksutta yhdistyksen jäsenten käytettävissä, mutta vain yhdessä tekemistä ja yhteisöllisyyttä edistäviin tilaisuuksiin. Koronan ajan tilat ovat olleet vähäisellä käytöllä.

Nyt tilat ovat elokuuhun 2021 saakka varattavissa maksutta myös yksittäisten yhdistyksen jäsenten käyttöön lyhyitä työskentelyjaksoja varten. Varauskalenterista voi valita eri pituisia aikajaksoja aamu- tai iltapäivästä aina kokonaiseen päivään. 

Koronan takia saman päivän sisällä olevien varausaikojen väliin on jätetty yksi vapaa tunti, jotta tila saa tuulettua. Muistetaan muutenkin hyvät koronakäytännöt; saavutaan paikalle vain terveinä ja huolehditaan käsihygieniasta!

Tilaa voi varata max. 2 peräkkäistä päivää per henkilö. Lisätietoja avaimesta ym. saat varauksen yhteydessä. 

Täältä löydät lisätietoja tiloista sekä varauskalenterin. Huomioithan, että tilassa ei ole internetyhteyttä. 

Toivottavasti saamme tämän kokeilun myötä hieman helpotettua etätyöarkea ja lisää käyttöä Kylätuvalle!

Jos et ole vielä yhdistyksen jäsen ja haluaisit tehdä varauksen, niin tämä on mainio syy 35 euron jäsenmaksun maksamiseen 😊.

Kokeilu: Kylätupa varattavissa työtilaksi